word.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

 

Marszałek WŁ

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi realizuje projekt cyklu 14 bezpłatnych szkoleń dla uczestników ruchu drogowego.

Cele projektu:

1. wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego w skutek podniesienia umiejętności kierujących pojazdami oraz podniesienie świadomości zagrożeń;

2. wzrost świadomości osób z zagrożonych środowisk rzeczywistymi zagrożeniami związanymi z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych;

3. wzrost wiedzy na temat konsekwencji prawnych i społecznych związanych z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu;

4. uświadomienie odpowiedzialności karnej, za kierowanie pojazdem w stanie wskazującym na użycie alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających działających podobnie do alkoholu poprzez podanie dolnych i górnych granic kar oraz wielkości orzekanych kar;

5. wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wykazanie ograniczeń w przyczepności kół pojazdów do nawierzchni i ćwiczenie możliwych reakcji obronnych przy utracie przyczepności;

6. wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wskazanie zagrożeń przy podstawowych manewrach na drodze takich jak: zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy i przejazd przez przejścia dla pieszych.

Do kogo skierowany jest projekt?

Szkolenia przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych:

• młodzi kierowcy - czyli osoby w wieku 18 -24 lata oraz

• seniorzy czyli osoby w wieku 60+

- zamieszkałych na terenie Województwa Łódzkiego.

Miejsce szkolenia

Obiekt Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu (ul. Generała Władysława Sikorskiego 1)

Program szkolenia

I. Szkolenie teoretyczne – 3 godziny

Wpływ alkoholu i substancji psychoaktywnych na kierowanie pojazdem. Odpowiedzialność prawna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub w stanie wskazującym na użycie alkoholu. Statystyki wypadkowości. Działania obronne kierującego w czasie poślizgu nadsterownego i podsterownego Najważniejsze zmiany w przepisach ruchu drogowego. Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

II. Szkolenie praktyczne – 5 godzin (zajęcia realizowane w 5 grupach zmieniających stanowisko co godzina)

1. Czynności związane z przygotowaniem się do jazdy. Symulatory dachowania i zderzania.

2. Ćwiczenia pojazdem wyposażonym w troleje

3. Jazda po łuku drogi na śliskiej nawierzchni – płyta poślizgowa pierścieniowa

4. Jazda na śliskiej nawierzchni – płyta poślizgowa prostokątna.

5. Jazda w ruchu drogowym.

Warunki uczestnictwa

  1. Sprawność pod względem fizycznym i psychicznym umożliwiająca kierowanie pojazdem w warunkach specjalnych.

  2. Posiadanie prawo jazdy kategorii B.

  3. Zapoznanie się z Regulaminem korzystania z infrastruktury Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy mieszczącego się w Sieradzu przy ul. Sikorskiego 1 oraz zasad obowiązujących uczestników szkoleń organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi jako Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. (odtjsieradz.pl/wp-content/uploads/2019/09/regulamin-odtj.pdf)

  4. Zapoznanie się z Regulaminem korzystania z symulatora dachowania. (odtjsieradz.pl/wp-content/uploads/2019/09/regulamin-odtj-symulator.pdf)

  5. Wypełnienie Karty zgłoszenia.

  6. Otrzymanie imiennego zaproszenia od WORD w Łodzi potwierdzającego uczestnictwo w szkoleniu.

Terminy szkoleń

Szkolenia będą prowadzone od 1 kwietnia do 15 czerwca 2023r. Wypełniając kartę zgłoszenia proszę podać wybraną datę zgodną z poniższym zestawieniem.

Lp.

Seniorzy (60 +)

młodzi kierowcy (18-24)

 1.

1 kwietnia

12 kwietnia

2. 

15 kwietnia

22 kwietnia

3.

29 kwietnia

6 maja

4.

10 maja

13 maja

5. 

20 maja

24 maja

6. 

27 maja

3 czerwca

7.

7 czerwca

14 czerwca

Zapisy

Zapisu na szkolenie można dokonać osobiście w biurach Ośrodka:

  • w Łodzi, ul Nowy Józefów 52, pok. 214

  • w Sieradzu, ul.3-go Maja 7, Biuro Obsługi Klienta – Szkolenia.

Zapisu można również dokonać przesyłając wypełnioną Kartę zgłoszenia (skan, zdjęcie) na adres internetowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ilość osób, które będą mogły uczestniczyć w szkoleniu jest ograniczona. Planowanych jest 14 grup po 15 osób. Po przesłaniu zgłoszenia na dany termin proszę oczekiwać na otrzymanie imiennego ZAPROSZENIA. Otrzymanie Zaproszenia jest potwierdzeniem zapisu na szkolenie w danym terminie.

Kontakt

Wszelkie informacje o szkoleniu można uzyskać pod numerami telefonu:

  • 695 141 900

  • 42 678 61 11

  • 43 822 62 68 wew. 36

Uwaga!

W dniu szkolenia należy posiadać dokument prawa jazdy.

Na wydarzenie zaprasza Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Marszałek WŁ

Dofinansowano ze środków Fundacji ORLEN

fundacja Orlen

Zapisy na egzaminy poprzez:

internetS
internetS
internetS

Nasze serwisy: