word.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi  w porozumieniu z Łódzkim Kuratorem Oświaty zaprasza nauczycieli prowadzących zajęcia szkolne związane z możliwością uzyskania karty rowerowej, na bezpłatne szkolenie nadające uprawnienia do sprawdzania niezbędnych umiejętności osób ubiegających się o ten dokument. Zgodnie z art. 65 ust. 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. o kierujących pojazdami (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1268 ze zm.),

„Sprawdzenia niezbędnych umiejętności osoby ubiegającej się o kartę rowerową dokonuje:

  • nauczyciel posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego organizowane nieodpłatnie w wojewódzkim ośrodku ruchu drogowego;
  • policjant lub policjant w stanie spoczynku, posiadający specjalistyczne przeszkolenie z zakresu ruchu drogowego;
  • egzaminator;
  • instruktor.”

Celem szkolenia jest zapewnienie koniecznych kwalifikacji osobom przeprowadzającym egzamin w trybie i na warunkach określonych w § 21 rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2013 r. w sprawie uzyskiwania karty rowerowej (Dz. U. z 2013 r., poz. 512). Szkolenie będzie okazją do wzbogacenia wiedzy nauczycieli z zakresu przepisów ruchu drogowego, z uwzględnieniem ruchu rowerowego i pieszych, zapoznania się z zasadami przygotowania ucznia do egzaminu oraz do określenia kryteriów stosowanych podczas egzaminowania kandydatów na rowerzystów.

Miejsce szkolenia: siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi lub Oddziałów Terenowych w Piotrkowie Trybunalskim, w Sieradzu lub w Skierniewicach – w zależności od zapotrzebowania.

Zgłoszenia ze szkół zawierające następujące dane:

  • imię i nazwisko kierowanego nauczyciela, dane kontaktowe - nr telefonu, e-mail;
  • nazwę i dane teleadresowe szkoły, nazwę powiatu, na terenie którego znajduje się szkoła,

prosimy nadsyłać do końca lutego  2021 r. na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje Tel: 607 562 950

Zapisy na egzaminy poprzez:

internetS
internetS
internetS

Nasze serwisy: