word.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

WORD w Łodzi OT Sieradz

Aktualności sieradz

!!! UWAGA !!!

Ogłoszenie

Ze względu na dużą absencję egzaminatorów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów praktycznych na kategorię B w związku z czym część egzaminów będzie odwołana. O fakcie odwołania egzaminu będziemy informować osoby zainteresowane telefonicznie. W przypadku problemów z dodzwonieniem się nagrywamy informację na skrzynce pocztowej numeru. Jeśli w profilu kandydata nie było podanego numeru telefonu bądź na podanym numerze nie można nagrać wiadomości to i tak osoba będzie wypisana z egzaminu. Opłata za odwołany egzamin nie przepada i będzie można ją wykorzystać przy kolejnym zapisie. Po unormowaniu się sytuacji w pierwszej kolejności na nowe terminy będą zapisywane osoby, które zostały wypisane najwcześniej. Egzaminy praktyczne na kategorie C, C+E, B+E i T i egzaminy teoretyczne odbywają się zgodnie z planem, jednak rozpoczęcie egzaminu może się chwilę opóźnić.

Prosimy śledzić komunikaty umieszczane na stronie internetowej i profilu facebookowym.

Dni wolne 24.12.2020 i 31.12.2020

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu informuje, że w dniu 24.12.2020r. oaz 31.12.2020 nie będzie przeprowadzał egzaminów i przyjmował interesantów (dzień 24.12.2020r. został odpracowany w sobotę 05.12.2020r. a dzień 31.12.2020 będzie wolny za święto wypadające w sobotę 26.12.2020)

Nowe pojazdy egzaminacyjne

Nowe pojazdy egzaminacyjne już u nas!

Nowy model Kia Rio jest następcą dotychczasowych samochodów egzaminacyjnych KIA RIO oraz Hyundai. W tej chwili trwają ostatnie prace przystosowujące pojazdy do egzaminów. Przewidywany termin wprowadzenia nowych w WORD Łódź OT Sieradz to 7.12.2020r. Pojazdy takie będą "egzaminować" w WORD Łódź i WORD Łódź OT Sieradz przez najbliższe 4 lata.

W dniu 03.12.2020 w godzinach 10:00 - 12-00 na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy (ul. Sikorskiego 1) będzie możliwość zapoznania się z nowym samochodem egzaminacyjnym Kia Rio.

Zapraszamy.

 

20201127 151659

127811018 1273948882977918 2683075628350772210 o

20201127 151550

20201127 151505

20201127 151536

20201127 151613

 

Ogłoszenia dotyczące egzaminów na kat. B

 

 

Sytuacja cały czas jest dynamiczna, ale mamy nadzieję, że najgorsze mamy za sobą.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

1. Osoby odwołane z egzaminu są pierwsze w kolejce oczekujących na egzamin, będziemy dzwonić jak tylko będziemy mieli "moce przerobowe" egzaminatorów, powinno to nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Na zdjęciu listy z osobami, którym został odwołany egzamin.


2. Cały czas odbieramy telefony, ale mamy tylko dwie linie, które są bardzo obciążone


3. Nawet w przypadku wymiany samochodów na nowe jeszcze jakiś czas w OT w Sieradzu będzie możliwość zdawania egzaminu przez osoby, którym został odwołany egzamin na obecnie używanym samochodzie.


4. Jest szansa, że odległe terminy, na które aktualnie zapisujemy się skrócą.


5. Na razie nie ma mowy o zawieszeniu egzaminowania, chyba że będzie to odgórna decyzja Państwa.


Przepraszamy za niedogodności!

 

listy

UWAGA !!!

Ze względu na dużą absencję egzaminatorów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów praktycznych na kategorię B w związku z czym część egzaminów będzie odwołana. O fakcie odwołania egzaminu będziemy informować osoby zainteresowane najpóźniej na dzień przed egzaminem  telefonicznie. W przypadku problemów z dodzwonieniem się nagrywamy informację na skrzynce pocztowej numeru. Jeśli w profilu kandydata nie było podanego numeru telefonu bądź na podanym numerze nie można nagrać wiadomości to i tak osoba będzie wypisana z egzaminu.

Opłata za odwołany egzamin nie przepada i będzie można ją wykorzystać przy kolejnym zapisie. Po unormowaniu się sytuacji w pierwszej kolejności na nowe terminy będą zapisywane osoby, które zostały wypisane najwcześniej.

Egzaminy praktyczne na kategorie A, A1, A2, AM, C, C+E, B+E i T odbywają się zgodnie z planem. Egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie odbywają się również normalnie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że i tu mogą nastąpić zmiany.

Prosimy śledzić komunikaty umieszczane na stronie internetowej gdyż sytuacja jest rozwojowa.

!!! PILNE !!!

!!!!  PILNE   !!!!

 

Ze względu na dużą absencję egzaminatorów od dziś to jest 28.10.2020 aż do końca tygodnia zawieszamy przeprowadzanie egzaminów praktycznych na kategorię B oraz części egzaminów na kategorie A, A1, A2, AM, C, C+E, B+E i T. W miarę możliwości prosimy o przekładanie egzaminów na późniejsze terminy. Można to zrobić drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: Oddział Obsługi Klienta - 43 822 10 22, 43 822 62 68 wew. 43 lub 44

Egzaminy teoretyczne na wszystkie kategorie na razie odbywają się normalnie. Trzeba mieć jednak na uwadze, że i tu mogą nastąpić zmiany.

Prosimy śledzić komunikaty umieszczane na stronie internetowej gdyż sytuacja jest rozwojowa.

Pilne !!!

Ze względu na dużą absencję egzaminatorów dziś (27.10.2020) i w najbliższych dniach OT WORD Sieradz nie będzie miał możliwości przeegzaminowania wszystkich osób zapisanych na egzamin praktyczny. Prosimy o przekładanie egzaminów na późniejsze terminy. Można to zrobić drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;, lub telefonicznie: Oddział Obsługi Klienta - 43 822 10 22, 43 822 62 68 wew. 43 lub 44.

 

 

 

KOMUNIKAT DYREKTORA WORD W ŁODZI

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i wprowadzonych obostrzeń i regulacji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników, informujemy o zawieszeniu do odwołania bezpośredniej obsługi klientów w Oddziale Obsługi Klienta oraz Oddziale BRD i Szkoleń na terenie Oddziału Terenowego w Sieradzu.

 • Sekretariat Dyrektora - 43 822 62 68, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Oddział Obsługi Klienta - 43 822 10 22, 43 822 62 68 wew. 43 lub 44
 • Oddział BRD i Szkoleń - 43 822 62 68 wew. 31 lub 51

Wszelkie sprawy można także zgłaszać za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej.

Zarządzenie Dyrektora

 

Nowe pojazdy egzaminacyjne WORD w Łodzi OT Sieradz

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi informuje, iż postępowanie przetargowe na najem  fabrycznie nowych, samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy, dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi oraz Oddziału Terenowego w Sieradzu, zostało rozstrzygnięte.

Najkorzystniejszą ofertę złożył MARVEL Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi  przy ul. Żelaznej  7, 90-332 Łódź,  który dostarczy 42 samochody marki KIA RIO do Ośrodka w Łodzi oraz Oddziału Terenowego w Sieradzu.
O dokładnym terminie wymiany pojazdów poinformujemy Państwa w oddzielnym komunikacie.
Umowa  została zawarta na 4 lata.

Czytaj więcej: Nowe pojazdy egzaminacyjne WORD w Łodzi OT Sieradz

Dzień wolny 17.08.2020

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu informuje, że w dniu 17.08.2020r. nie będzie przeprowadzał egzaminów i przyjmował interesantów (odbiór za sobotę 15.08.2020r.)

INFORMACJA - Zasady bezpieczeństwa WORD w Łodzi OT Sieradz

1.       WCHODZĄCY na teren Ośrodka zapoznają się z niniejszymi zasadami, tym samym wyrażają na nie zgodę i zobowiązują się do ich przestrzegania;

2.       Zakazuje się wstępu na teren Ośrodka osobom:

  • które wykazują takie objawy jak kaszel, katar, podwyższona temperatura (powyżej 37,5ºC) lub stale przebywają z taką osobą lub osobami,
  • przebywających na kwarantannie w związku z SARS-CoV-2,
  • u których potwierdzono SARS-CoV-2;

3.       WCHODZĄCY NA TEREN OŚRODKA zobowiązani są do

  • poddania się dezynfekcji dłoni płynem dezynfekującym
  • bezwzględnego zakrywania ust i nosa;
  • zachowania odpowiedniej odległości od innych osób;
  • stosowania się do oznakowania umieszczonego wewnątrz budynku i na placu manewrowym oraz poleceń wydawanych przez pracowników WORD w Łodzi;

4.       PRZYSTĘPUJĄCY DO EGZAMINU/SZKOLENIA/BADANIA PSYCHOLOGICZNEGO zobowiązany jest:

  • poddać się pomiarowi temperatury ciała termometrem bezdotykowym, zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora;
  • zdezynfekować ręce przed przystąpieniem do egzaminu, w obecności pracownika Ośrodka;
  • zakryć usta oraz nos;
  • założyć rękawiczki;
  • w przypadku egzaminu praktycznego kategorii A, A1, A2, AM prawa jazdy lub szkolenia w tym zakresie - posiadać swój atestowany kask oraz system bezprzewodowej łączności zapewniającej kontakt między egzaminatorem a osobą egzaminowaną;
  • w przypadku egzaminu praktycznego kategorii B+E, C+E, D+E prawa jazdy lub szkolenia w tym zakresie - używać własnych rękawic ochronnych;

5.     INTERESANCI OŚRODKA zobowiązani są zdezynfekować ręce w obecności pracownika Ośrodka.

 Zarządzenie - do pobrania (pdf)

Zapisy na egzaminy poprzez:

internetS
internetS
internetS

Nasze serwisy: