word.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

WORD w Łodzi OT Sieradz

Aktualności sieradz

Opłatomat w OT Sieradz

Szanowni Klienci WORD|!

Od dziś w Oddziale Terenowym w Sieradzu istnieje możliwość uiszczania opłat  za egzaminy, szkolenia i wynajem placu w ustawionym w poczekalni WORD opłatomacie firmy MONETIA.

Opłatomat przyjmuje  wpłaty gotówkowe, a także realizuje płatność /blikem/kartą.

Opłata za transakcję wynosi 3,5 zł. Urządzenie jest u nas na " trzymiesięcznym okresie próbnym".

 Prosta obsługa - dotykowy ekran, klawiatura, wybiera się tylko rodzaj opłaty i wpisuje swoje dane.

 

wp1

 

Czytaj więcej: Opłatomat w OT Sieradz

Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy z elementami prewencji alkoholowej

 

Marszałek WŁ

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi realizuje projekt cyklu 14 bezpłatnych szkoleń dla uczestników ruchu drogowego.

Cele projektu:

1. wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego w skutek podniesienia umiejętności kierujących pojazdami oraz podniesienie świadomości zagrożeń;

2. wzrost świadomości osób z zagrożonych środowisk rzeczywistymi zagrożeniami związanymi z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu i innych substancji psychoaktywnych;

3. wzrost wiedzy na temat konsekwencji prawnych i społecznych związanych z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu;

4. uświadomienie odpowiedzialności karnej, za kierowanie pojazdem w stanie wskazującym na użycie alkoholu, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających działających podobnie do alkoholu poprzez podanie dolnych i górnych granic kar oraz wielkości orzekanych kar;

5. wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez wykazanie ograniczeń w przyczepności kół pojazdów do nawierzchni i ćwiczenie możliwych reakcji obronnych przy utracie przyczepności;

6. wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wskazanie zagrożeń przy podstawowych manewrach na drodze takich jak: zmiana pasa ruchu, zmiana kierunku jazdy i przejazd przez przejścia dla pieszych.

Do kogo skierowany jest projekt?

Szkolenia przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych:

• młodzi kierowcy - czyli osoby w wieku 18 -24 lata oraz

• seniorzy czyli osoby w wieku 60+

- zamieszkałych na terenie Województwa Łódzkiego.

Miejsce szkolenia

Obiekt Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu (ul. Generała Władysława Sikorskiego 1)

Czytaj więcej: Szkolenia z doskonalenia techniki jazdy z elementami prewencji alkoholowej

OGŁOSZENIE

 

Ze względu na dużą absencję egzaminatorów nie jesteśmy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów w dniu 08.08.2022 i prawdopodobnie w najbliższych dniach. Normalnie odbywają się tylko egzaminy teoretyczne, egzaminy praktyczne dla kategorii B+E oraz ustalone na godziny od 7:15 do 9:10 egzaminy praktyczne dla kategorii B. Opłata za egzamin, który nie odbędzie się z powodu braku egzaminatora nie przepada i będzie można ją wykorzystać przy kolejnym zapisie. Po unormowaniu się sytuacji w pierwszej kolejności na nowe terminy będą zapisywane osoby, które zostały wypisane najwcześniej.

Prosimy śledzić komunikaty umieszczane na stronie internetowej i profilu facebookowym.

 

Informacja dot. możliwości odwołania egzaminu

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi informuje, że zgodnie z rozporządzeniem  Ministra Infrastruktury z dnia 28.06.2019 egzamin państwowy można odwołać nie później niż na 2 dni robocze przed planowanym egzaminem w formie pisemnej. Dopuszcza się przesłanie powyższej informacji środkami komunikacji elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Na żądanie Ośrodka Egzaminowania wymagane jest okazanie urzędowego potwierdzenia przedłożenia lub wydruku potwierdzenia dostarczenia korespondencji wysłanej pocztą elektroniczną.      WNIOSEK

W przypadkach losowych Dyrektor Ośrodka może podjąć decyzję o skróceniu terminu, o którym mowa powyżej, z tym że wniosek o odwołanie egzaminu winien wpłynąć do Ośrodka nie później niż na dzień roboczy przed wyznaczonym terminem - złożenie wniosku winno nastąpić w godzinach  8:00-15:00 osobiście lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).    WNIOSEK

W przypadku skutecznego odwołania terminu egzaminu uiszczona opłata  zostanie zaliczona na poczet kolejnego egzaminu lub może zostać zwrócona na pisemny wniosek osoby egzaminowanej.

 Treść rozporządzenia

 

Ogłoszenie COVID-19

 

            Ze względu na możliwą dużą absencję egzaminatorów w najbliższym czasie nie będziemy w stanie przeprowadzić wszystkich zaplanowanych egzaminów praktycznych, część egzaminów może być odwołana. O fakcie odwołania egzaminu będziemy informować osoby zainteresowane telefonicznie. W przypadku problemów z dodzwonieniem się nagrywamy informację na skrzynce pocztowej numeru. Jeśli w profilu kandydata nie było podanego numeru telefonu bądź na podanym numerze nie można nagrać wiadomości to i tak osoba będzie wypisana z egzaminu. Opłata za odwołany egzamin nie przepada i będzie można ją wykorzystać przy kolejnym zapisie.

       Po unormowaniu się sytuacji w pierwszej kolejności na nowe terminy będą zapisywane osoby, które zostały wypisane najwcześniej.

       Prosimy śledzić komunikaty umieszczane na stronie internetowej i profilu facebookowym, ewentualnie wcześniej potwierdzać telefonicznie egzamin w biurze obsługi - tel. 43 822 10 22 lub 43 822 62 68 wew. 39, 43, 44.

 

 

Komunikat COVID-19

 

 

Z powodu pandemii koronawirusa SARS-COV-2 wywołującego chorobę COVID-19 i wprowadzonych obostrzeń i regulacji na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników, informujemy o zawieszeniu od dnia 26.01.2022r. do odwołania bezpośredniej obsługi klientów w Biurze Obsługi oraz na stanowiskach BRD i Szkoleń na terenie Oddziału Terenowego w Sieradzu.

Zapisy na egzaminy państwowe na prawo jazdy oraz na szkolenia będą realizowane drogą telefoniczną lub internetową (www.info-car.pl) :

  • Sekretariat Dyrektora - 43 822 62 68 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Biuro Obsługi - 43 822 10 22, 43 822 62 68 wew. 39, 43 lub 44 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Szkolenia - 43 822 62 68 wew. 36 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszelkie sprawy można także zgłaszać za pośrednictwem EPUAP.

 

 

 

Bezpłatne szkolenia z jazdy w warunkach specjalnych

partner lodzkie

W dniu 17 grudnia 2021r. odbędzie się podsumowanie akcji „Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą”

Szkolenie przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi a dedykowane osobom starszym lub w średnim wieku (60+) zamieszkujące teren naszego województwa, które chcą się czuć bezpiecznie kierując swoim samochodem.

Celem projektu jest wzrost bezpieczeństwa w ruchu drogowym uczestników, poruszających się samodzielnie pojazdami mechanicznymi, poprzez wykazanie ograniczeń w przyczepności kół pojazdów do nawierzchni i pokazanie możliwych reakcji obronnych przy utracie przyczepności oraz zagrożeń przy podstawowych manewrach na drodze. Podsumowanie cyklu szkoleń jest jednodniowe i obejmuje 8 godzin zajęć.

1. Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?

Dla osób, które ukończyły 60 rok życia

2. Gdzie się można zapisać?

Zapisu można dokonać w siedzibie WORD w Łodzi lub w Oddziałach Trenowych u pracowników zajmujących się obsługą szkoleń. Np. w Łodzi jest to pokój 214. Zapisu można również dokonać przysyłając zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3. Jakie kryteria musi spełniać kursant?

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wcześniejsze zgłoszenie i uzyskanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia oraz posiadanie prawa jazdy. W dniu szkolenia należy mieć sprawność fizyczną i psychiczną umożliwiającą kierowanie pojazdem.

4. Gdzie można znaleźć informacje na temat szkolenia?

Informacja o prowadzeniu bezpłatnych szkoleń z techniki jazdy dla seniorów znajduje się w mediach elektronicznych prowadzonych przez WORD w Łodzi.

Informacje o samym szkoleniu, czyli zasadach naboru i jego przebiegu, można uzyskać u pracowników WORD w Łodzi obsługujących szkolenia. Można je uzyskać osobiście w naszych siedzibach lub telefonicznie. Wszystkie niezbędne informacje o szkoleniu są zamieszczone na stornach internetowych prowadzonych przez WORD w Łodzi w tym na Facebooku.

5. Termin szkolenia.

W grupie szkoleniowej będzie mogło uczestniczyć 15 osób. Zajęcia będą prowadzone w godzinach 9:00 -17:00. Termin szkolenia 17 grudnia 2021.

Czytaj więcej: Bezpłatne szkolenia z jazdy w warunkach specjalnych

Zapisy na egzaminy poprzez:

internetS
internetS
internetS

Nasze serwisy: