word.lodz.pl

WORD ŁÓDŹ

Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego w Łodzi

WORD w Łodzi OT Sieradz

Aktualności sieradz

Ogłoszenie o dniu wolnym

 

 

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu informuje, że w dniu 24.12.2021r.
nie będzie przeprowadzał egzaminów i przyjmował interesantów , a normalnym dniem pracy będzie sobota 04.12.2021r.

Dodatkowo w dniu 31.12.2021r. Ośrodek będzie nieczynny (odbiór za sobotę 25.12.2021r.)

 

 

 

Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi zaprasza do udziału w szkoleniach z jazdy w warunkach specjalnych w ramach programu „Bezpieczna jazda w Łódzkiem - senior za kierownicą”

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie?
Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły 60. rok życia i mieszkają na terenie województwa łódzkiego.

Gdzie można się zapisać?

Listy osób chętnych do odbycia szkolenia w pilotażowym programie zostały już zamknięte. Osoby, które chciałby się dowiedzieć więcej o przyszłorocznej edycji mogą skontaktować się z WORD w Łodzi pod numerem telefonu: 42 678 61 11 lub tel komórkowy 695 149 900

Jakie kryteria musi spełniać kursant?
Warunkiem udziału w szkoleniu jest wcześniejsze zgłoszenie i uzyskanie potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia oraz posiadanie prawa jazdy. Osoba, która chce wziąć udział w szkoleniu, musi być na tyle sprawna fizycznie i psychicznie, by móc kierować pojazdem.

Terminy szkoleń
W każdej grupie szkoleniowej będzie mogło uczestniczyć 15 osób.

Zajęcia będą prowadzone w godzinach 9.00 – 17.00.

Zaplanowano 4 terminy szkoleń:
26 października
27 października
16 listopada
17 listopada

Miejsce szkolenia: Obiekt Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu (ul. Sikorskiego 1)

Opis szkolenia.

Szkolenie jest 1-dniowe, 3-częściowe i obejmuje 8 godzin zajęć.
Pierwsza część to szkolenie teoretyczne. Będą to 2,5 godziny zajęć. Prowadzący zajęcia przedstawi tylko to, co następnie wykorzystane zostanie przy szkoleniu praktycznym. Poza tym nie zabraknie informacji o liczbach i przyczynach wypadków na naszych drogach, a także o ostatnich zmianach w przepisach ruchu drogowego.
Druga część będzie wykorzystywała możliwości obiektu ODTJ w Sieradzu. Zaplanowano pokaz na symulatorze dachowania, jazdy pojazdem wyposażonym w troleje, wprowadzanie pojazdu szarpakiem w poślizg. Pojawią się kurtyny wodne symulujące przeszkody. Uczestnicy szkolenia będą ślizgać się na płytach poślizgowych na prostej drodze i na łuku.
Będą też trenować hamowanie na śliskiej nawierzchni. Wszystko po to, by wyćwiczyć reakcje obronne przydatne w sytuacjach awaryjnych.
Część trzecia to również szkolenie praktyczne, ale realizowane w rzeczywistym ruchu drogowym pod okiem doświadczonego instruktora. Trening skupi się na zachowaniu w pobliżu przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Uczestnicy będą trenować zmianę pasa ruchu na drogach wielopasmowych i wybieranie właściwego toru jazdy przez skrzyżowania.

Szkolenie praktyczne w ruchu drogowym będzie rejestrowane, a uczestnik szkolenia otrzyma zapis swojego szkolenia z przebiegiem jazdy i uwagami instruktora.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest jednym z priorytetowych zadań Samorządu Województwa Łódzkiego.

Osoby uczestniczące w szkoleniu będą mogły bezpłatnie dojechać do Sieradza Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

Informacja dotycząca wyboru kierunku wjazdu na zadania egzaminacyjne

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2021 roku, zmieniającego rozporządzenie w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach, po konsultacji z zespołem egzaminatorów WORD w Łodzi OT w Sieradzu oraz egzaminatorem nadzorującym, odnośnie § 1 pkt 2 lit. b ww. rozporządzenia: „Jeżeli infrastruktura placu manewrowego to umożliwia, to przy wykonywaniu zadania parkowanie prostopadłe wjazd tyłem-wyjazd przodem, kierunek wjazdu w lewo lub w prawo wybiera osoba egzaminowana”, informujemy, że infrastruktura placu manewrowego w OT w Sieradzu nie pozwala na wybór kierunku wjazdu w lewo przy wykonywaniu zadania "parkowanie prostopadłe wjazd tyłem".  W związku z powyższym zadanie to będzie przebiegać tak jak do tej pory - wjazd z prawej strony.

Dzień wolny

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Sieradzu informuje, że w dniu 04.06.2021r. nie będzie przeprowadzał egzaminów i przyjmował interesantów , a normalnym dniem pracy będzie sobota 12.06.2021r.

 

 

 

Dzień wolny

 

 

Informujemy, że w dniu 04.05.2021r. (wtorek) WORD Łódź Oddział Terenowy w Sieradzu będzie NIECZYNNY

(w zamian za dzień świąteczny 01.05.2021r. przypadający w sobotę)

 

 

 

 

Zapisy na egzaminy poprzez:

internetS
internetS
internetS

Nasze serwisy: